ابعاد و اندازه طرح لیبل روی سی دی چطوری باشد؟

وقتی که میخواهید سفارش چاپ روی CD یا چاپ DVD را بدهید، شاید اولین سوالی که به ذهن شما برسد، این است که ابعاد و اندازه  طرح روی سی دی باید چقدر باشد و با چه برنامه ای لیبل روی سی دی را طراحی کنیم؟

با برنامه فتوشاپ یک دایره به قطر ۱۱۶ میلیمتر و سوراخ وسط سی دی را به قطر ۲۳ میلیمتر در نظر بگیرید. بعد عکس مورد نظر را به آن اضافه کنید. حالا عنوان اصلی مربوط به محتوای دی وی دی و در صورت لزوم شماره تماس را اضافه کنید.

بعد از آماده شدن، آن را به مجموعه چاپ سی دی بدهید تا آن را مستقیم بر روی CD یا DVD و به تعداد دلخواه شما چاپ نماید. چاپ روی سی دی پرینتیبل و یا دی وی دی پرینتیبل و بصورت مستقیم روی آن چاپ شده و از لیبل سی دی استفاده نمی شود.

نمونه قالب چاپ سی دی

تفاوت چاپ لیبل کاغذی سی دی و چاپ مستقیم بر روی سی دی

سالهاست که چاپ لیبل و چسباندن آن بر روی سی دی منسوخ شده و امروزه از چاپ مستقیم بر روی سی دی استفاده می شود.

۱. لیبل را بعد از چاپ باید روی سی دی بچسبانیم و ممکن است کج چسبیده شود یا حباب زیر آن شکل بگیرد و زمان قرار دادن داخل دی وی دی رایتر داخل آن گیر کند و موجب آسیب رسیدن به آن شود.

۲. کیفیت چاپ مستقیم بر روی سی دی خیلی بهتر از لیبل سی دی است و دیگر ضخامتی بر روی سی دی اضافه نمی کند.

چگونگی طراحی قالب کاور روی سی دی

وقتی میخواهید چاپ سی دی و یا چاپ دی وی دی را داخل قاب دی وی دی پلاستیکی ۱۴ میلیمتری قرار بدهید، باید برای جلد روی قاب یک کاور طراحی کنید و روی کاغذ چاپ کنید تا آن را روی قاب دی وی دی قرار بدهید. این طرح از سه بخش سمت چپ و میانی و سمت راست تشکیل شده است. که سمت چپ طرح روی قاب، و سمت راست طرح پشت قاب می باشد.

نمونه قالب لت کاور قاب دی وی دی

قیمت طراحی کاور سی دی

طراحی کاور سی دی بصورت ساعتی ۱۰۰ هزار تومان محاسبه میشود که معمولا این نوع طراحی بین نیم ساعت تا یک ساعت و بستگی به درخواست مشتری زمان بر خواهد بود.